Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle w lewej nodze a siedząca praca

Dzień dobry. Od pewnego czasu odczuwam bóle w lewej nodze, czasami znikome, czasem mocne. Nie mam problemów z chodzeniem, ale niepokoi mnie to. Ból jest głównie skupiony na łydce (po bokach i pod kolanem) rzadziej w stopie i udzie. Trochę wędruje. Opuchlizny, zaczerwienień, żylaków brak. Ale ze względu na siedząca pracę wykonałam badanie na d-dimery: 188 norma do 500 i CRP 0.77 norma do 5.0. Nie uprawiam sportu i nie biorę hormonów. Czy realne jest ryzyko zakrzepu? Jaka może być inna przyczyna?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podane wyniki badań są prawidłowe - nie powinna się Pan zatem niepokoić. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by na tej podstawie obliczyć realne ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej. Tym bardziej, że najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani objawów są zmiany naczyniowe. Sugeruję wykonanie USG doppler oraz konsultację naczyniową. Powinna Pani także pomyśleć o wykonywaniu ćwiczeń w trakcie pracy: http://portal.abczdrowie.pl/praktyczne-porady-chroniace-przed-zylakami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy