Czy bóle nóg mają związek z antykoncepcją?

Witam, biorę antykoncepcję od 1 roku. Ostatnio mam strasznie obolałe nogi, ciężkie bolące nocą, mam wrażenie ze są nabrzmiałe i ciężkie. Poszłam do lekarza ponieważ, naczytałam się o zakrzepicy lekarz zmierzył dwie nogi stwierdził ze opuchnięcia nie widzi zbytnio stwierdził żebym zrobiła prywatnie dimery. Zrobiłam dimery wyszło <0.15 ug/ml zakres referencyjny jest <0.50 wiec stwierdził ze jest ok. Natomiast u mnie nie jest ok wczoraj zauważyłam wielkiego siniaka na kolanie nie przypominam sobie żebym się uderzyła a ból nóg utrzymują się dalej i mam wrażenie ze wędruje po nogach nogi dalej są obrzmiałe i bolesne. Co mogę w tej sytuacji zrobić czy jest możliwe ze mam zakrzepicę ?
KOBIETA, 22 LAT 5 miesięcy temu

Jeżeli w badaniu fizykalnym wspartym diagnostyką laboratoryjną wykluczono zakrzepicę to najpewniej jej nie ma. Dla pewności może Pani wykonać USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych. Warto rozważyć stosowanie pończoch uciskowych jeżeli ma Pani rodzinne i środowiskowe predyspozycje do choroby zakrzepowo- zatorowej.