Prośba o interpretację wyniku USG żył nóg

Proszę o interpretację wyniku usg żył nóg. Cech zakrzepicy naczyń nie stwierdza się. Niewydolne zastawki żylne w obu żyłach udowych wspólnych, pozostale zastawki wydolne. Zyly odpiszczelowe lewa granicznej szerokości, prawa poszerzona zylakowato, W splywach VSM widoczne sa poszerzone zyly powierzchowne - z przewaga po stronie prawej. zyly odstarzalkowe nieposzerzone przechodza do uda.zyly srodmiesniowe nieposzerzone drozne. Jestem w 25 tyg ciazy, zator plucny w 2013, poronienie 2014, mam 28 lat.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest w Pani przypadku stosowanie profilaktyki żylnej choroby zatorowo zakrzepowej (żchzz) w postaci heparyny drobnocząsteczkowej oraz pończoch uciskowych i kontrola w okresie ciąży i ewentualna modyfikacja leczenia. Szczegóły zależą od przyczyny żchzz.