Czy wysoki poziom TSH miał wpływ na poronienie?

Poronilam w 14 tc. Na USG dowiedziałam się że synek nie żyje. Lekarz nie podał przyczyny. Miałam krwiaka który był bezpośrednio przy dziecku o wymiarach ponad 3 cm ale też moje TSH wynosiło w 1 trymestrze 4,0. Lekarz nie dał mi żadnych leków na tarczyce. Czy zbyt wysoki poziom TSH mógł być przyczyną poronienia? Wszędzie czytam, że już przy TSH około 3 lekarze zapisują Euthyrox. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. To prawda, że zbyt wysoki poziom TSH może negatywnie wpływać na ciążę i jej rozwój i może doprowadzić nawet do poronienia. Nie możemy jednak brać tego za pewnik w Pani przypadku.

Wspomina Pani o krwiaku, który znajdował się bezpośrednio przy dziecku, który również mógł na to wpłynąć. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który badał Panią i ma dostęp do wyników badań. Może Pani również udać się do innego ginekologa i porozmawiać z nim na ten temat.

Podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tarczyca-mogla-byc-przyczyna-moich-poronien,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwyzszone-tsh-a-poronienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tarczyca-mogla-powodowac-poronienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.