Dlaczego mam to pulsowanie w okolicy pępka?

Dzień dobry od jakiegoś czasu zaczęło mnie zastanawiać uczucie pulsowania pod pępkiem przy dotyku. Jestem osobą szczupłą, odczuwam też często uczucie głodu mimo że jem na bieżąco w niewielkich ilościach. Dodam też że jestem osobą żyjącą w stresie. USG jamy brzusznej miałem wykonywane w marcu nie było żadnych problemów wyniki badań podstawowych też mam prawidłowe. Jaki powód może być wymienionych dolegliwości? Jakie badania powinienem wykonać?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie. Jeżeli oprócz pulsowania nie występują objawy takie jak zaparcia, bóle brzucha, czy nudności to raczej wszystko jest w porządku.

W miejscu, które Pan opisuje, znajduje się nadbrzusze mieszczące organy takie jak żołądek, trzustka, czy dwunastnica. Jeżeli pojawiłyby się jakieś dolegliwości, można wykonać badanie USG tej części ciała.

Bardzo możliwe, że to jakieś zaburzenia trawienne, lub stany wywołane przez nadmierny stres lub emocje.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/pulsowanie-brzucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.