Dlaczego mam to pulsowanie pod żebrem?

Witam, Od kilku tygodni odczuwam dziwne "ruchy" pulsowanie po prawej stronie pod żebrem, od wczoraj zauważyłam, że jest to widoczne gołym okiem i występuje od kilku dni coraz częściej w ciągu dnia. ciąża wykluczona. Mam anemię , lekarz rodzinny zalecił przyjmowanie żelaza sorbifer Durules 320mg/60mg z witaminą C. Czy może to mieć związek?wstydzę się iść znowu do lekarza z takim pytaniem, nie jestem hipochondrykiem ale irytuje mnie to dość odczuwalne pulsowanie, jakby ruchy dziecka. Proszę o poradę
KOBIETA, 26 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pulsacje w okolicach brzucha mogą mieć różne przyczyny, a anemia oraz przyjmowanie żelaza z witaminą C nie są typowymi powodami takich objawów. Anemia może prowadzić do ogólnego osłabienia i zmęczenia, ale nie jest bezpośrednio związana z pulsacjami w okolicach brzucha.

Opisywany przez Panią stan może być spowodowany nerwobólami, skurczami mięśni lub pulsowaniem naczyń krwionośnych. Czasami taki stan pojawia się przy niedoborze magnezu i potasu.

Zalecamy, aby wykonała Pani badania w celu wykrycia niedoboru minerałów i witamin, a gdyby problem nie minął, proszę skonsultować się z lekarzem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pulsowanie-boku-i-miejsca-pod-zebrami

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-pulsowanie-pomiedzy-zebrami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.