Dlaczego moje udo puchnie?

Mam problem z lewą nogą a bardziej z udem, czuję w nim dyskomfort i na początku myślałam, że udo po prostu mi puchnie, teraz udo w lewej nodze jest większe, cięższe i bardziej nabrzmiałe jakby w środku znajdował się jakiś płyn do tego czuję bardzo duże uczucie ciepła w nodze które promieniuje aż do stopy. Rok temu miałam usg aby sprawdzić żyły i wszystko było w porządku i na długi czas z noga było wszystko dobrze,od 2 tygodni udo z przodu nogi coraz bardziej się powiększa i jest coraz bardziej ciężkie, sprawia mi to ogromny dyskomfort, ból i uczucie rozpalonej nogi.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn takiego stanu może być wiele. Po pierwsze powinna się Pani sprawdzić pod kątem występowania zakrzepicy żył kończyn dolnych. Objawami tego schorzenia jest ból podczas stania lub siedzenia, widoczny obrzęk, podwyższona temperatura ciała w miejscu zakrzepu oraz często gorączka. Zazwyczaj zakrzepica dotyka okolic łydki, jednak ze względu, że jest to schorzenie poważnie zagrażające zdrowiu, powinna Pani udać się do flebologa i wykonać odpowiednie badania (np. USG Doppler).

Zakrzepica może powstać z wielu powodów. Zazwyczaj tworzy się w wyniku jakiegoś urazu, który ingeruje w układ krążenia. Uraz polegająca na uszkodzeniu elementu układu krwionośnego sprawia, że krew może zalegać w żyłach i powodować wymienione wcześniej objawy. Prowadzi też do stanu zapalnego i przyklejaniu się płytek krwi, co skutkuje zakrzepem krwi. Taki stan utrudnia prawidłowy przepływ krwi do serca.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego schorzenia:

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.