Dlaczego mam to pulsowanie nóg?

Witam, od ok. miesiąca dziwnie pulsują mi nogi, tak jakby ktoś od środka lekko pukał palcem w skórę. Czasami pobolewają mnie nogi, szczególnie pod zgięciami kolan, pod udem i na przodzie piszczela, są to takie dziwne bóle, takie ukłucia jakby. Najgorzej jest gdy siedzę, a najlepiej gdy chodzę. Byłem u Chirurga, na USG doppler, nie stwierdził żadnych spraw zakrzepowych. Na prawej nodze, na boku łydki pojawiły mi się żyły, widać je przez skórę, nie są wypukłe, jedna na jednej pojawiły się dwa malutkie pajączki. Wyniki krwi sprawdzone przez lekarza rodzinnego, który stwierdził, że nie ma czego się przyczepić oprócz za gęstej krwi i żebym więcej pił. Pracuję w biurze, więc praca siedząca. Czasami również pobolewa mnie kolano tak jakby w rzepce. Najbardziej przeszkadzają mi te takie popukiwania od środka. Skoro wg. chirurga to nie zakrzepica, to co to może być ? Czy ktoś mógłby mi pomóc, gdzie mam szukać dalej pomocy ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

nie od dziś wiadomo, że siedzący tryb pracy nie służy naszemu zdrowiu, więc to, co może Pan zrobić na początek, to zwiększyć swoją aktywność fizyczną: spacery, bieganie, jazda na rowerze, basen, trening na siłowni? Ponoć bardzo sprawdzają się biurka do pracy na stojąco? Nie pisze Pan nic o swojej wadze oraz codziennej diecie, to kolejne czynniki, którym warto się przyjrzeć. Natomiast jeśli chodzi o wybór specjalisty, do którego mógłby sie Pan wybrać, warto byłoby zgłosić się do flebologa- lekarza od żył, który zleci Panu szczegółowe badania w kierunku zaczynającej się, najprawdopodobniej, choroby żył. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że zaczyna się u Pana choroba żylakowa, którą poprzedza okres przedżylakowy. Objawy, o których Pan wspomina: zmęczone nogi, nasilający się ból, gdy długo się siedzi w jednej pozycji, pojawienie się pajączków wydają się wskazywać właśnie na początek żylaków. Lekarz flebolog najpewniej przeprowadzi pełną diagnostykę i zaproponuje leczenie. Jeśli taka wizyta nie przyniosłaby rezultatów, może warto zgłosić się do neurologa i ortopedy, żeby sprawdzić stan kręgosłupa. Zachęcamy Pana do lektury poniższych artykułów, przeczyta w nich Pan szerokie omówienie problemów, o których Pan pisze oraz wypowiedzi lekarzy specjalistów. Życzymy zdrowia. https://portal.abczdrowie.pl/zylaki-konczyn-dolnych

https://portal.abczdrowie.pl/jak-ulzyc-zmeczonym-nogom

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-uczucie-pulsowania-nogi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-pulsowanie-w-nogach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.