Dlaczego miewam te pulsowania w ciele?

Pulsowanie w różnych częściach ciała Witam, od przeszło 8 roku, codziennie odczuwam dziwne szarpanie/pulsowanie w różnych częściach ciała. Nie jest to szarpanie/skurcz całego mięśnia, a tak jakby skurcz w konkretnej części mięśnia, występuje to: na łydce, na udach, skroni, powiece, klatce piersiowej, plecach. Od tego czasu regularnie uzupełniam magnez, żelazo, wapń oraz inne witaminy dostępne w musujących kapsułkach, jednak to nie pomaga. Zrobiłem też Badanie elektromiologia (EMG). Normalna I Próba Tęzyczkowa. Wynik Ujemna.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku opisanych przez Pana dolegliwości należałoby się skontaktować w pierwszej kolejności z lekarzem medycyny rodzinnej, aby zlecił Panu badania elektrolitów. Ponadto sugerujemy kontakt z lekarzem neurologii. Być może konieczne będzie wykonanie bardziej szczegółowej diagnostyki, np. rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. Drżenia mięśni mogą pojawić się również w przebiegu neuroboreliozy, więc warto byłoby się przebadać również pod tym kątem.

Jeżeli lekarz wykluczy schorzenia o charakterze neurologicznym, być może warto było sprawdzić, czy te objawy nie mają natury psychosomatycznej. Czasami podobne objawy mogą wystąpić na tle nerwicowym. Aby to sprawdzić warto udać się do psychologa, aby wspólnie z nim przepracować swoje stany emocjonalne. Czasami nadmierny stres, szybkie tempo życia może bowiem poważnie odbić się również na samopoczuciu fizycznym.

Do czasu wizyty u lekarza proszę nie przyjmować na własną rękę żadnych preparatów. Konsultacja ze specjalistą z pewnością pomoże Panu ustalić przyczynę problemu i jak najszybciej podjąć odpowiednie leczenie.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Być może pomocne będą dla Pana odpowiedzi ekspertów naszego portalu na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odczuwanie-pulsowania-w-calym-ciele

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-pulsowanie-ciala

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moze-swiadczyc-pulsowanie-w-obrebie-ciala

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.