O czym może świadczyć pulsowanie w obrębie ciała?

Witam. Czy pulsowanie w ciele może być objawem guza mózgu? Ostatnio zauważyłam, że moje cało jakby całe tętni. Szczególnie w nocy. Gdy się budzę właśnie w środku nocy, to szczególnie jest to odczuwalne. Bardzo łatwo u mnie wyczuć puls. Mam to od miesięcy, choć przyznaję, że ostatnio jakoś bardziej zaczęłam zwracać na to uwagę. Wiem, że w celu sprawdzenia o co chodzi na samym początku powinnam się udać na eeg, ale na samym początku chciałabym wiedzieć czy to może być guz mózgu. Proszę o opinię.

Witam!
Guzy mózgu nie pulsują!!! Z Pani relacji można wywnioskować, że zaczęła się Pani bardziej skupiać na normalnych, fizjologicznych czynnościach swojego ciała. Należy też wziąć pod uwagę nastawienie hipochondryczne. Proponuję zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego (bez skierowania) i tam po odpowiednich badaniach diagnostycznych rozwieją Pani wątpliwości, a w dodatku Pani pomogą. Na "Kasę Chorych" mogą być kolejki, ale jest jeszcze sektor prywatny.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.