O czym może świadczyć pulsowanie w pochwie w ciąży?

Witam. W 24 tc wylądowałam w szpitalu z bólami brzucha. USG dopochwowe stwierdziło, że moja szyjka ma 15 mm i ujście wewnętrzne lejkowate (?). W szpitalu dostawałam magnez z pompy i luteinę czasem pod język, czasem dopochwowo. Początkowo miałam mieć zakładany szew ale niestety miałam skurcze. Lekarz stwierdził, że założy mi pessar. Kazał mi zwracać uwagę na twardnienie brzucha i ogólnie się oszczędzać. Moja ginekolog zabroniła mi brać nospe i teraz przyjmuje 2x2 luteina pod język i magnez 4x2. Twardnienie brzucha jak było tak jest, teraz nawet mocniejsze i potrafi trwać do 2 minut jak nie dłużej i pojawia się dość często (do 4 razu na godzine oraz więcej). Mam też dziwne uczucie w pochwie jakby pulsowanie, po kilka razy dziennie. Martwię się tym trochę, że szyjka mi się rozwiera. Co to może być? Lekarz w szpitalu stwierdził, że pessar będę miała ściągany w 36/37 tc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy powinny być zweryfikowane przez lekarza prowadzącego, bo mogą świadczyć o niepokojących objawach porodu przedwczesnego. Przede wszystkim powinna Pani z nim się skontaktować.