Dlaczego słyszę bicie serca?

Witam ma problem mam od dość dawna słyszę czasami w uszach bicie serca i czy je jak bym w głowie miał serce na dylne części głowy mam lekki wybój do góry na całej długości tylnej części głowy i tak do szyi czasami mam ból głowy jednak dość rzadko nie mam żadnych objawów senności zmęczenia cały tym podobnych tylko po wyśiłku czuje jak by pulsowanie w głowie

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety w oparciu o ten opis trudno jednoznacznie określić, dlaczego odczuwa Pan takie dolegliwości. Diagnostykę problemu należałoby zacząć od wizyty u lekarza medycyny rodzinnej. Pierwszym krokiem może być wykonanie badań laboratoryjnych, aby określić ogólny stan Pana zdrowia. Następnie lekarz podejmie decyzję, czy będzie konieczne specjalistyczne leczenie i być może skieruje Pana do kardiologa oraz neurologa. Takie uczucie może pojawić się pod wpływem intensywnego wysiłku. Dość często również ból głowy oraz uczucie pulsowania mogą być wynikiem nadciśnienia.

Czynniki, które mogą wpływać na jego rozwój to m.in. nadwaga, mała aktywność fizyczna, czy stosowanie niektórych leków. W leczeniu nadciśnienia duże znaczenie odgrywa odpowiedni styl życia, zdrowa dieta oraz wysiłek fizyczny. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić również odpowiednie środki farmakologiczne.

W przypadku pulsowania w głowie należałoby również wykluczyć różne schorzenia neurologiczne. Pomocne w ich diagnozowaniu mogą być takie badania, jak tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. O tym, jakie badania będą niezbędne w Pana przypadku zadecyduje lekarz.

Zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy-przyczyny-metody-niekonwencjonalne

Warto również zapoznać się z odpowiedziami specjalistów portalu na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pulsowanie-w-glowie-po-wysilku-fizycznych

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-pulsowanie-w-glowie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.