Co może oznaczać takie bicie serca?

Dzień dobry. Proszę o informację Od około 2 lat przed samym zaśnięciem czuję jakby arytmię serca takie przeskakiwanie, uczucie jakby na chwilę serce przestawało bić itp bardzo nieprzyjemne uczucie W dzień nic takiego się nie dzieje! Tylko w momencie zasypiania. Nie jest to co noc ale bardzo często. Nie mam innych problemów poza nerwowością i ostatnio przykrymi sprawami domowymi. Częściej tak jest w pozycji na brzuchu. Dziękuję
KOBIETA, 45 LAT 4 dni temu

Dzień dobry.

Objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe, depresyjne aby potwierdzić lub wykluczyć wymagana jest diagnostyka która wykluczy schorzenia sercowo naczyniowego a więc EKG holter 24 godzinny w tym badania laboratoryjne z krwi, echo serca.

Po konsultacji z lekarzem który oceni wyniki po których uzna, że opisane objawy są jak wyżej wspomniałem to wskazana konsultacja psychiatry, psychologa w celu diagnostyki ewentualnie leczenie psychoterapia.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk