Dlaczego mam takie bóle kolan?

Od około 2 lat towarzyszy mi ból nóg od kolan w dół przy chodzeniu, przy dłuższym chodzeniu bóle w klatce, uczucie gula w gardle. Również pogorszenie wzroku, brak sił, nerwowość, nie rowne bicie serca czasami. Badania krwi w normie, EKG wporzadku. Co to może być ? Z każdym tygodniem jest gorzej. Do jakiego lekarza specjalisty udac się na rozmowę w celu opinii?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

opisane przez Pana dolegliwości, takie jak bóle nóg, ból w klatce piersiowej, uczucie guli w gardle, osłabienie, nerwowość czy kołatanie serca mogą wskazywać na wiele jednostek chorobowych, w związku z tym niezbędna jest w tym przypadku diagnostyka lekarska. Jeżeli dolegliwości nie będą ustępowały proszę jeszcze raz skontaktować się z lekarzem. Być może w tym przypadku wkazane będą dodatkowe konsultacje specjalistyczne.

Po pierwsze warto udać się do ortopedy, aby sprawdzić, czy te bóle nóg nie są spowodowane schorzeniami ortopedycznymi. Jeżeli lekarz wykluczy problemy na tym tle warto rozszerzyć diagnostykę. Warto dodatkowo przebadać się pod kątem endokrynologicznym. Czasami tego typu objawy mogą towarzyszyć zaburzeniom hormonalnym oraz pojawić się w chorobach tarczycy. Nie zaszkodzi również kontakt z neurologiem oraz diagnostyka w kierunku boreliozy.

Wspomina Pan również o swojej nerwowości, dlatego należałoby dodatkowo skonsultować się z psychologiem i psychiatrą, aby sprawdzić, czy te objawy mogą być spowodowane przez czynniki emocjonalne i nasilać się pod wpływem sytuacji stresowych. Jeżeli tak warto zadbać o odpoczynek oraz sięgnąć po techniki relaksacyjne.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami dostępnymi na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/gula-w-gardle-przyczyny-badania-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/kolatanie-serca

Warto również sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skurcze-na-calym-ciele-gula-w-gardle-i-kolatanie-serca

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/napadowe-kolatanie-serca-ucisk-na-klatke-piersiowa-a-nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.