Co mogą znaczyć takie dziwne bóle w klatce piersiowej?

Dzień dobry. Jestem młodą osobą w wieku 24 lat, od około 3 tygodni borykam się z dziwnymi bólami w klatce piersiowej (lewa część). Nie są to silne bóle, ale występują w zasadzie codziennie (samoistnie przychodzą i odchodzą w ciągu dnia). Wyróżniłbym dwa rodzaje bólów tzn. tak jakby mnie ktoś uciskał w danym punkcie i drugi rodzaj taki piekący.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Bóle w klatce piersiowej mogą mieć wiele różnych przyczyn. Niestety podaje Pan zbyt mało informacji na temat ogólnego stanu zdrowia, aby stwierdzić, co może być jednoznaczną przyczyną tych objawów.

Bóle klatki piersiowej mogą mieć podłoże kardiologiczne, pulmonologiczne, jak również wskazywać na wiele innych schorzeń. Konieczna jest w tym przypadku szczegółowa diagnostyka. Proponujemy zacząć ją od wizyty u lekarza medycyny rodzinnej albo internisty. Ważne może być również wykonanie szczegółowych badań laboratoryjnych. Jeżeli lekarz zauważy coś niepokojącego, możliwe, że skieruje Pana na leczenie do specjalisty.

Jeżeli lekarze nie stwierdzą w badaniach nic niepokojącego, trzeba będzie poszukać innej przyczyny. Czasami bóle w klatce piersiowej mogą mieć również podłoże psychosomatyczne. Jeżeli przeżywa Pan w ostatnim czasie różne, stresujące sytuacje, mogą one nasilać takie objawy. W takim przypadkach wskazana byłaby również konsultacja z psychologiem, aby porozmawiać z nim o swoich stanach emocjonalnych.

Do tego problemu należy podejść kompleksowo, dzięki czemu uda się Panu rozpoznać szybko przyczynę tych dolegliwości.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułem na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-w-klatce-piersiowej-jakie-sa-i-co-oznaczaja

Warto również przeczytać odpowiedzi ekspertów portalu na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-bole-w-klatce

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziwne-bole-w-klatce-piersiowej-od-4-miesiecy-co-oznaczaja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.