Co takiego może sugerować taki ból w klatce piersiowej?

Witam, mam 18 lat. Od jakiegoś czasu odczuwam kłucie bądź też ból w klatce piersiowej (po środku, tak jakby mostek). Dodatkowo mam mrowienie w rękach i nogach co jakiś czas, nie jakoś często. Tętno mam od 98 do 127, ale 127 pokazało się tylko raz. Jestem nieco zmęczona, ale nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Normalnie chodzę, nie ma z tym większego problemu. Czasem pojawiają się bardzo krótkie zadyszki. Uprawiam sport, a wyniki krwi jeszcze 3 miesięcy temu miała dobre. Co to może być ? Proszę pilnie o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety bez szczegółowego wywiadu i wykonania odpowiednich badań trudno jednoznacznie stwierdzić, co może powodować kłucie i bóle w klatce piersiowej oraz mrowienie kończyn. W pierwszej kolejności należałoby skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który zleci wykonanie podstawowych badań, a w razie konieczności rozszerzy diagnostykę i skieruje Panią do poradni specjalistycznej.

Opisane przez Panią dolegliwości mogą mieć różne podłoże. Mogą być typowym objawem kardiologicznym, jak również dotyczyć układu oddechowego czy pokarmowego. Takie objawy mogą być również związane ze stanem psychicznym, wówczas konieczna może okazać się wizyta u psychologa.

W naszym artykule znajdzie Pani informacje na temat możliwych przyczyn bólu w mostku:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej

Zachęcamy także do przeczytania odpowiedzi specjalistów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-klatce-piersiowej-dretwienie-rak-i-nog-przy-podejrzeniu-nerwicy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sciskanie-w-klatce-piersiowej-a-nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.