Ściskanie w klatce piersiowej a nerwica

Witam czy stra strasznie mocne ściskanie w klatce piersiowej jakby ktoś stanął na niej jakby serce ktoś ścisnął to moze byc objaw nerwicy? Miałam robione ekg rtg klatki piersiowej holter, echo serca i wszystko jest ok mam niby powiedziane ze lewa komora mi sie wolniej zamyka ale nie ma z tym problemu proszę mi dać jakaś podpowiedz, jak to mi sie dzieje mam wrażenie ze zaraz zemdleje kręci mi sie w głowie zaczynam cała sie trząść

Jeśli kardiolog nie znajduje uzasadnienia dla Pani objawów, to zdecydowanie polecam wizytę u psychiatry, który określi, czy mogą mieć one podłoże nerwicowe (nie jest to bowiem wykluczone).
Pozdrawiam

Dzień dobry,
jeśli lekarze wykluczyli przyczyny somatyczne pani dolegliwości to jest bardzo prawdopodobne, że są to objawy nerwicowe. Polecam konsultację z psychoterapeutą, gdyż właśnie psychoterapia jest najlepszą metodą leczenia zaburzeń nerwicowych. Może także pani skonsultować się z psychiatrą ale leki raczej powinny być traktowane jako uzupełnienie i wsparcie psychoterapii.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl