Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wskazania do psychoterapii w leczeniu nerwicy

Czy w nerwicy psychoterapia oprócz leków jest konieczna? Przeraza mnie wyspowiadanie się u psychologa, który sam pewnie ma problemy ze sobą?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Zespoły otępienne a depresja

W przypadku chorzeń otępiennych, np. alzheimerem, nasilenie objawów może wystąpić na skutek depresji. O zależności między zespołami otępiennymi a depresją wypowiada się psychiatra Agnieszka Jamroży.

Konieczna nie jest, ale jest wskazana, gdyż zdecydowanie zwiększa efektywność leczenia. Psychoterapię podejmuje się nie u psychologa, a u psychoterapeuty. I owszem - psychoterapeuci to ludzie, a przecież wszyscy mamy jakieś problemy, dlatego też każdy psychoterapeuta ma obowiązek przejść własną psychoterapię, aby móc lepiej pomagać swoim pacjentom. Proszę się zatem nie przerażać i spróbować. A nuż okaże się, że nie taki diabeł straszny?
Pozdrawiam!

0

Witam,
nic nie jest konieczne, nikt pana do tego nie zmusi. Natomiast w zaburzeniach lękowych czy nerwicowych to właśnie psychoterapia jest podstawową metodą pracy. Leki często są dobrym wspomaganiem ale w dłuższym okresie często podtrzymują problem. Z tego względu polecam aby wybrał się pan na konsultację u psychoterapeuty (nie każdy psycholog jest psychoterapeutą!). Tam będzie pan mógł spokojnie poznać tę osobą, zobaczyć czy nadajecie na tych samych falach, zadać pytania, które pana nurtują.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy