Wskazania do psychoterapii w leczeniu nerwicy

Czy w nerwicy psychoterapia oprócz leków jest konieczna? Przeraza mnie wyspowiadanie się u psychologa, który sam pewnie ma problemy ze sobą?

Pozdrawiam!

Witam,
nic nie jest konieczne, nikt pana do tego nie zmusi. Natomiast w zaburzeniach lękowych czy nerwicowych to właśnie psychoterapia jest podstawową metodą pracy. Leki często są dobrym wspomaganiem ale w dłuższym okresie często podtrzymują problem. Z tego względu polecam aby wybrał się pan na konsultację u psychoterapeuty (nie każdy psycholog jest psychoterapeutą!). Tam będzie pan mógł spokojnie poznać tę osobą, zobaczyć czy nadajecie na tych samych falach, zadać pytania, które pana nurtują.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl