Nerwica lękowa i wybór sposobu terapii

Mam nerwice lekowa, od ponad 2 lat chodze na terapie indywidualna ale nie czuje poprawy w moim stanie psychicznym I fizycznym. Moja terapeutka doradza mi wprowadzenie farmakoterapii.Strasznie boje sie stosowania lekow I bardzo chcialam poradzic sobie bez nich natomiast coraz czesciej rozwazam ich wprowadzenie gdyz terapia trwa juz tak dlugo a nic z niej nie wynika. Moje pytanie czy jest szansa wyjsc z nerwicy bez zazywania lekow? Moze powinnam jednak zmienic rodzaj terapii badz psychologa?

Witam, psychoterapia przy zaburzeniach lekowych często musi trwać długo, czasami warto wprowadzić wspomaganie lekami na jakiś czas, byc moze da to Pani możliwość innej perspektywy w terapii. Pani terapeutka Pania zna, warto jej zaufać i z nią omawiać wszystkie Pani watpliwości i obawy. Pozdrawiam

Witam,
w przypadku zaburzeń lękowych czy inaczej nerwic szczególnie skuteczna jest psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Na http://poznacsiebie.pl/blog może pani poczytać kilka artykułów o tej tematyce, także o zaburzeniach lękowych. Zwykle w przypadku zaburzeń nerwicowych to właśnie terapia jest podstawową formą leczenia, ale czasem wskazane jest także wspomaganie farmakologiczne. Każdy przypadek należy traktować indywidualnie.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki

psychoterapia poznawczo-behawioralna, terapia schematu: http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, rozumiem, że pojawiają się w pani obawy dotyczące efektywności terapii oraz terapeuty. Zachęcam do omówienia tego z pani psychoterapeutą - omówienie swoich obaw co do tego, że terapia nie działa. Mówi pani że cierpi na nerwicę lękową - rozumiem, że została ona zdiagnozowana przez lekarza psychiatrę - czy lekarz nie przepisał wtedy leków? Pozdrawiam.