Nerwica lękowa i depresja a drżenie ręki

witam od 5 lat mam nerwice lekowa i depresje . ostatnio zauwazylam u siebie dziwne objawy takie jak silne drzenie lewej reki po powrocie z zakupow do tego kilka dni wczesniej bardzo rwala mnie lewa reka w lopatce i przeszywala przez cala reke ,dłoń.dodam ze mam skolioze i asymetrie łopatek czy to mozesz byc od tego oraz jakie choroby wskazuja na te dolegliwosci . pozdrawiam

Witam Panią,
dziękuję za pytanie. Dolegliwości w postaci drżenia ręki należy skonsultować z lekarzem. O tym czy wynikają one np. od skoliozy dowie się Pani konsultując swoje obawy z ortopedą. Wspomniała Pani również o chorowaniu na depresję i nerwicę lękową. Czy jest Pani pod stałą opieką lekarza psychiatry, który prowadzi leczenie? W przypadku zaburzeń nastroju i lękowych warto podjąć psychoterapię szczególnie w nurcie poznawczo-behawioralnym. Psychoterapia wraz z farmakoterapią stanowią najskuteczniejsze leczenie w przypadku obydwu zaburzeń. Zachęcam do konsultacji u certyfikowanego terapeuty.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Karmazyn