Co może sugerować ten ból w kaltce piersiowej?

Witam Mam 19 lat. 1 sytuacja : Wstałam wcześnie (koło 4 w nocy) bo z chłopakiem mieliśmy jechać do Warszawy. W drodze obróciłam się gwałtowanie i w tym momencie poczułam ból w klatce piersiowej. Był przez cały dzień jeśli ruszyłam się zbyt mocno. Przez tydzień przestało. Teraz gdy byłam na urodzinach wujka bawiłam się z dziećmi. Nosiłam je i biegałam. Gdy wróciłam zmęczona znów zaczęło boleć

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Ból w klatce piersiowej może mieć wiele różnych przyczyn. Z Pani opisu wynika, że ból pojawia się pod wpływem gwałtownych ruchów, w związku z tym może mieć związek z naciągnięciem mięśni. Taki ból zazwyczaj utrzymuje się do kilku dni, jeżeli więc będzie się nasilał konieczna jest wizyta u lekarza medycyny rodzinnej lub internisty, aby wykluczyć inne poważniejsze schorzenia. Jeżeli będzie taka potrzeba to po zrobieniu podstawowych badań, lekarz skieruje Panią na specjalistyczne leczenie.

Zdarza się, że ból w klatce piersiowej ma podłoże chorobowe i wskazuje np. na choroby serca lub płuc. Niekiedy taki ból ma związek z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego i jest związany z refluksem żołądkowo-przełykowym lub chorobą wrzodową. Takie bóle pojawiają się także w przebiegu chorób związanych z zaburzeniami pracy układu oddechowego, np. zapaleniem płuc lub zatorowości płucnej. U niektórych osób mają podłoże psychologiczne i mogą pojawić się pod wpływem stresującej sytuacji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami na temat możliwych przyczyn bólu w klatce piersiowej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej

Warto również poznać odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-ataki-bolu-w-klatce-piersiowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-usciski-w-klatce-piersiowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-codzienny-bol-w-klatce-piersiowej-po-lewej-stronie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową.

W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.