Co oznacza ten ból w klatce piersiowej po gastroskopii?

4 dni temu miałam gastroskopie z pobraniem wycinków (w tym z przelyku). Od 3 dni mam ból w klatce piersiowej. Ból zlokalizowany jest nad piersiami po lewej stronie. Ból nie jest bardzo silny ale trochę się niepokoje. Nasila się przy oddychaniu i chodzeniu. Nie mam dodatkowych objawów ze strony układu pokarmowego oprócz pieczenia po jedzeniu. Czy to może być ból w miejscu pobrania wycinka? W czasie badania bylam bardzo spięta, więc zastanawiam się czy nie nadwyrezylam sobie miesni lub nerwow.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

do powikłań po gastroskopii dochodzi bardzo rzadko, dlatego opisywane przez Panią dolegliwości są najprawdopodobniej związane z odbytym badaniem.

Gastroskopia wykonana była stosunkowo niedawno. Możliwe, że przełyk oraz mięśnie klatki piersiowej zostały podrażnione w czasie badania – stąd utrzymujący się ból w klatce piersiowej.

Jeśli dolegliwość ta nie minie za kilka kolejnych dni, proszę udać się do lekarza w celu konsultacji. Być może są to objawy niekoniecznie związane z gastroskopią. Konsultacja lekarska wymagana będzie także wtedy, kiedy dojdzie do krwawienia z przewodu pokarmowego, gorączki, problemów z połykaniem, nudności bądź wymiotów. Póki co nie ma powodów do obaw.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-klatki-piersiowej-i-kaszel-po-gastroskopii, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-klatki-piersiowej-po-gastroskopii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.