Co oznacza ten ból w klatce piersiowej po gastroskopii?

4 dni temu miałam gastroskopie z pobraniem wycinków (w tym z przelyku). Od 3 dni mam ból w klatce piersiowej. Ból zlokalizowany jest nad piersiami po lewej stronie. Ból nie jest bardzo silny ale trochę się niepokoje. Nasila się przy oddychaniu i chodzeniu. Nie mam dodatkowych objawów ze strony układu pokarmowego oprócz pieczenia po jedzeniu. Czy to może być ból w miejscu pobrania wycinka? W czasie badania bylam bardzo spięta, więc zastanawiam się czy nie nadwyrezylam sobie miesni lub nerwow.
KOBIETA, 38 LAT 3 miesiące temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

do powikłań po gastroskopii dochodzi bardzo rzadko, dlatego opisywane przez Panią dolegliwości są najprawdopodobniej związane z odbytym badaniem.

Gastroskopia wykonana była stosunkowo niedawno. Możliwe, że przełyk oraz mięśnie klatki piersiowej zostały podrażnione w czasie badania – stąd utrzymujący się ból w klatce piersiowej.

Jeśli dolegliwość ta nie minie za kilka kolejnych dni, proszę udać się do lekarza w celu konsultacji. Być może są to objawy niekoniecznie związane z gastroskopią. Konsultacja lekarska wymagana będzie także wtedy, kiedy dojdzie do krwawienia z przewodu pokarmowego, gorączki, problemów z połykaniem, nudności bądź wymiotów. Póki co nie ma powodów do obaw.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-klatki-piersiowej-i-kaszel-po-gastroskopii, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-klatki-piersiowej-po-gastroskopii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty