Co oznacza takie zgrubienie na klatce piersiowej?

Na klatce piersiowej pojawiło się zgrubienie. Miękkie, tak jakby był to miesięń albo tkanka tłuszczowa. Zgrubienie jest podłużne ok 5cm na 2cm. Zgrubienie ma miejsce troche pod obojczykiem i na lewo. Prawie przy lini środka klatki piersiowej patrząc pionowo. Czy to tłuszczak lub inny nowotwór?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

takie zgrubienie może oznaczać wiele dolegliwości, jednak aby postawić dokładną diagnozę, niezbędna jest wizyta u lekarza.

Jeżeli zgrubienie znajduje się w okolicach obojczyka, to może to być powiększony węzeł chłonny. Jeśli jednak zmiana znajduje się na samej klatce piersiowej i jest dosyć spora, może oznaczać, że jest to tłuszczak, zmiana nowotworowa lub integralna część związana z anatomiczną budową Pana ciała.

W przypadku groźnych zmian będzie istniała potrzeba przeprowadzenia operacji i zabiegowego usunięcia takich dolegliwości.

Może się Pan zapoznać z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrubienie-na-klatce-piersiowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-zgrubienie-nad-obojczykiem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.