Co może oznaczać to zgrubienie nad piersią przed okresem?
Dzień dobry. Wyczułam u siebie zgrubienie nad piersią. Jestem około 5 dni przed miesiączka. Bolą mnie obie piersi. Wydaje mi się że wcześniej nie było tego zgrubienia. Jestem umówiona na usg piersi. Czy powinnam się martwić?

KOBIETA, 26 LAT 12 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
proszę nie martwić się na zapas. Bardzo dobrze, że zdecydowała się Pani na USG piersi. Badanie to pozwoli wykluczyć ewentualne zmiany, a zgrubienie nad piersią z pewnością wymaga diagnostyki.
Dolegliwości bólowe piersi najprawdopodobniej wynikają z zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Przed menstruacją piersi bywają obrzęknięte i bolesne – to normalne.
Trzymamy kciuki za pozytywny wynik badania!
W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania. Umieszczamy je pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-zgrubienie-nad-piersia,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niepokojace-zgrubienie-nad-lewa-piersia-w-okolicy-pachy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-zgrubienie-nad-prawa-piersia-pod-obojczykiem.