Niepokojące zgrubienie nad lewą piersią, w okolicy pachy

Witam! Mam 31 lat, kilka dni temu wyczułam u siebie niepokojące zgrubienie nad lewą piersią, w okolicy pachy. Zgrubienie to nie jest ani bolesne, ani widoczne, jedynie wyraznie wyczuwalne w dotyku, jakby podłużne... Czy może to być coś poważnego? Dodam, że według kryteriów z którymi się zapoznałam, raczej nie należę do grupy podwyższonego ryzyka, jeżeli chodzi o nowotwór piersi...

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Warto wykonać badanie USG sutka oraz dołu pachowego. Opisana zmiana może mieć bardzo różny charakter np. może to być węzeł chłonny czy guzek tkanki podskórnej jak tłuszczak albo kaszak. Badanie obrazowe pozwoli powiedzieć coś więcej.