Dlaczego mam ból piersi po okresie?
Witam serdecznie Mam pytanie odnośnie piersi. Jestem 2 dzień po okresie i odczuwam ból w prawej piersi.Wykonalam sobie badanie palpacyjne i po bokach nie czuje nic ale pod sutkiem odczuwam ból i coś twardego.Nie stety na USG nie mogę się szybko dostać nawet prywatnie są kolejki.

KOBIETA, 33 LAT 12 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przyczyn dolegliwości bólowych w obrębie piersi może być naprawdę wiele i tylko dokładna diagnostyka może wskazać przyczynę. Należy wykonać USG piersi, zwłaszcza, jeśli wyczuła Pani w nich twardą zmianę. Proszę więc zapisać się na badanie, a w międzyczasie udać się do lekarza, który zbada Panią palpacyjnie i zaleci dalsze postępowanie.
Nasza specjalistka pociesza, że 80% zmian w piersiach to zmiany łagodne. Proszę więc nie martwić się na zapas.
W naszym serwisie pojawiało się wiele podobnych pytań, które można znaleźć pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guz-pod-sutkiem,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-pod-sutkiem,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-piersi-po-okresie.