Czy w piersi mógł pojawić się guzek?
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie raka piersi. Czy jeśli badanie USG piersi trzy miesiące temu wyszło prawidłowo i nie stwierdzono żadnych zmian to czy jest możliwe żeby po tych trzech miesiącach wyczuć guzka w piersi? Czy przez trzy miesiące od usg tak zmiana tak szybko zrobiłaby się już wyczuwalna pod palcami? Mam piersi gruczołowo tłuszczowe i nie wiem czy to go wyczułam to gruczoły czy rak :(

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
guzki w piersiach mogą pojawiać się nagle (czasem nawet w ciągu kilka dni). Zazwyczaj jednak w takich sytuacjach nie są one zmianami nowotworowymi, lecz na przykład torbielami. Torbiele piersi są łatwo wyczuwalne, a przyczyną ich powstania są zaburzenia hormonalne.
Proszę więc nie martwić się na zapas i udać się do ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat zmiany, którą Pani wyczuła. Być może zaleci powtórzenie badania obrazowego.
Inne pytania o guzy w piersiach znajdzie Pani pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wykrycie-kilku-guzkow-na-piersi,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-wyczuwalnego-guzka-pod-piersia,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podluzna-gladka-i-przesuwajaca-sie-pod-wplywem-dotyku-zmiana-w-lewej-piersi.