Na co wskazuje ten ból w piersi?

Poprzednia miesiączka spozniala mi sie dwa tygodnie, w tym czasie w prawej piersi wyczułam dwa bolące guzki, bolały jeszcze podczas trwania okresu, ale po nim ból zniknął. Guzki jednak pozostały i niepokoją mnie do dzisiaj. 4 dni temu zaczęła mi się miesiączka i ból w prawej piersi nadal mi towarzyszy, jednak nie jest aż tak intensywny. Czy mam powody do obaw ? Co to może być ? Ktoś miał podobną sytuację?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważamy, że powinna Pani udać się do ginekologa i skontrolować guzki w piersi. Lekarz musi zbadać Panią i w razie potrzeby skierować na dodatkowe badania obrazowe.

Wyczuwalne guzki w piersiach mogą być tzw. gruczolakowłókniakami – są to niezłośliwe guzy, które mogą powodować dolegliwości bólowe. Przyczyną ich pojawienia są zaburzenia hormonalne. Jeśli dodatkowo ostatnio spóźniała się u Pani miesiączka, to bardzo możliwe, że to właśnie wahania hormonów doprowadziły do jej braku w terminie oraz do zgrubień w piersiach. Aby to jednak potwierdzić, trzeba odwiedzić ginekologa.

Inne pytania o guzki piersi umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-moze-byc-guzek-na-piersi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczacbolesne-zgrubienie-w-piersi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pulsujace-klucie-w-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.