Co może znaczyć ten ból piersi przed okresem?

Jestem ok tydzień przed okresem. Boli mnie lewa pierś przy dotyku, jest lekko obrzmiała, druga pierś jest w porządku , nie mam też gorączki , co to może być ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

opisane przez Panią dolegliwości mogą mieć różne przyczyny. Niestety bez badania nie można jednoznacznie odpowiedzieć, z czego wynikają te objawy.

Czasami ból piersi może być spowodowany zbliżającym się okresem. Ból piersi to również częsty objaw ciąży. Jeżeli mogło dojść u Pani do zapłodnienia, warto dla pewności wykonać test ciążowy dostępny w aptece albo badanie beta hcg. Jeżeli nie potwierdzą one ciąży, a ból piersi nadal będzie występował i się nasilał proszę skontaktować się ze specjalistą, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia.

W tym przypadku powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa, który będzie mógł zlecić bardziej szczegółowe badania, w tym usg piersi. Czasami za takie dolegliwości odpowiadają również zaburzenia hormonalne, więc nie zaszkodzi również konsultacja z endokrynologiem. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Więcej na temat bólu piersi można przeczytać w artykułach dostępnych na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi

Warto także przeczytać odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taki-bol-piersi-jest-normalny

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nabrzmialosc-i-bolesnosc-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.