Czy ten ból piersi jest niepokojący?

Dzień dobry, w lutym wykryto w lewej piersi włókniak 3 cm. W kwietniu robilam biopsję, która nic nie wykazała, widzę że często ta pierś mnie boli jest większa od zdrowej guzek jest wyczuwalny i mam takie odczucia kilka dni w miesiącu. Czy jest to powód do niepokoju?
KOBIETA, 32 LAT 3 miesiące temu

Krioprezerwacja płodności

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Wszelkie niepokojące zmiany w obrębie piersi należy niezwłocznie skonsultować z ginekologiem, który być może będzie chciał poszerzyć diagnostykę i w oparciu o jej wyniki zdecydować czy i jaki charakter leczenia będzie odpowiedni w tej konkretnej sytuacji.

Przyczyny bólu piersi mogą być bardzo różne i może on pojawić się u kobiet w różnym wieku. Często jest wynikiem różnych zaburzeń hormonalnych. Bolesność piersi może mieć również związek z miesiączkowaniem, przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych, jak również być objawem rozwijającej się ciąży. Z pytania wynika, że w tym roku został wykryty u Pani włókniak. Tego typu zmiany także mogą powodować ból piersi poprzez ucisk tkanki nerwowej. W Pani przypadku być może konieczne będzie wykonanie usg piersi i innych dodatkowych badań wskazanych przez specjalistę, np. hormonalnych. Ostateczne leczenie będzie zależne od charakteru zmiany. Proszę nie odwlekać w czasie wizyty lekarskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat bólu piersi, jego charakteru i możliwych przyczyn dostępnym na portalu abczdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi

Być może zechce Pani również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów naszego serwisu na inne pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wzmozony-bol-jednej-piersi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-sa-przyczyny-bolu-piersi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klujacy-bol-w-prawej-piersi-czy-to-moze-byc-guz

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ostry-bol-w-piersi-czy-udac-sie-do-ginekologa

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/boli-mnie-tylko-jedna-piers

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty