Co może znaczyć taki dziwny ból piersi?

Dzień dobry, Mam 21 lat i od miesiąca odczuwam dziwny ból piersi. Są one wrażliwe na dotyk, ból nasila się kiedy nie noszę stanika, jest porównywalny do bólu przy dotykaniu siniakow, czuje jakby moje piersi były bardzo ciężkie ( takie mam wrażenie). Mój rozmiar miseczki to C/D, nigdy nie czułam czegoś takiego.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

dokuczliwe zjawisko bólu piersi dotyczy dużej ilości kobiet i może mieć wiele przyczyn. Często taki ból jest spowodowany okresem zbierania się wody w organizmie, która pojawia się w drugiej połowie cyklu menstruacyjnego. Piersi stają się wtedy nabrzmiałe i twarde, a ból występuje nawet przy lekkim dotyku lub poruszaniu się. Jest to dolegliwość cykliczna i znika wraz z pojawieniem się miesiączki.

W przypadku, gdyby była Pani po porodzie to dyskomfort w obrębie piersi również może się pojawić, wtedy jest on spowodowany stanami zapalnymi, które czasami powstają w okresie laktacji.

Należy też pamiętać, że ból piersi może zwiastować pewne negatywne zmiany w kobiecym organizmie. Zmiany mogą być lekkie, takie jak powstawanie torbieli lub włókniaków, które powodują ucisk w piersiach, ale nierzadko zdarza się, że ból jest spowodowany groźnymi zmianami nowotworowymi.

Mając na uwadze powyższe, bardzo ważna jest ciągła profilaktyka polegająca na samobadaniu piersi, mammografii lub USG.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który może pomóc w zrozumieniu problemu mastalgii:

https://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.