Kłujący ból w prawej piersi - czy to może być guz?

Witam serdecznie. Ostatnio zauważyłam, że strasznie boli mnie prawa pierś. Jest to ból kłujący, który pojawia się i za jakiś czas zanika. Jestem w trakcje miesiączki i strasznie się martwię, czy to nie jest nic poważnego. W mojej rodzinie były przypadki guzka piersi, lecz były one wcześnie wykryte i usunięte. Martwię się, czy to nie jest nic poważnego. Sami rozumiecie, że się martwię, że mogę mieć również coś z ... genów rodzinnych..

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Ból kłujący w piersi raczej może mieć podłoże neurogenne (nerwoból międzyżebrowy), ale żeby to stwierdzić, konieczne jest badanie lekarskie. Powinna zgłosić się Pani do lekarza ginekologa, który zbada Panią, zaleci w razie potrzeby dodatkowe badania a także oceni stopień zagrożenia rakiem piersi.

Jeżeli usunięte w rodzinie guzki piersi miały charakter złośliwy, ryzyko wystąpienia raka piersi u Pani rośnie. W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do poradni genetycznej (skierowanie od lek. rodzinnego), gdzie będzie miała Pani wykonane badania genetyczne i w razie potrzeby zostanie Pani objęta specjalnym programem profilaktycznym.

Pozdrawiam serdecznie