Kłujący ból w piersi

Witam. Oto wynik mojego usg: W SL (godz10, 2 cm od brzegu otoczki) uwidoczniono torbielkę 0,6 cm. Gruczoły piersiowe bez litych zmian ogniskowych, bez poszerzeń przewodów mlekowych, doły pachowe i podobojczykowe bez cech adenopatii, bez zmian echo patogennych. Jednak od dłuższego czasu odczuwam kłujący ból w tej piersi, raz bliżej pach, raz w pobliżu brodawki, od czasu do czasu wyciskam kroplę płynu z brodawki w kolorze żółtawym, a także mam jakby spuchnięte okolice pachy. Mam wrażenie jak bym miała dodatkową fałdę skóry. Co to może być? Bardzo się boję, że to rak. Jeśli to ma jakieś znaczenie, to karmiłam piersią 5 miesięcy temu, ale bardzo krótko brałam leki hamujące laktację.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opis badania USG nie wskazuje na nic niepokojącego. Torbielka piersi jest zmianą łagodną, którą wystarczy obserwować - badanie USG raz na 6 miesięcy. Co do wycieku z piersi - po zakończeniu karmienia może utrzymywać się nawet do roku.

Kłujący ból piersi może być raczej wynikiem nerwobólu (ucisku nerwu międzyżebrowego). W terapii wystarczy zastosowanie przez kilka dni leków przeciwbólowo-przeciwzapalnych. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który Panią zbada i zaordynuje odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie