Zgrubienie w lewej piersi pod sutkiem. To groźne?

Mam 38 lat. Niedawno wyczułam zgrubienie w lewej piersi pod sutkiem, które jest miękkie i się przesuwa. Pierś nie boli mnie. Co to może być? Czy to coś rakowego? Proszę o radę, umówiłam sie na USG piersi.

Witam serdecznie

Większośc zmian w piersiach to zmiany łagodne. Niemniej, zbliża się Pani do wieku, kiedy zachorowalność na raka piersi jest najwyższa w życiu kobiety. Dlatego też każdą zmianę w piersi należy uważnie diagnozować. Umówienie się na USG piersi to bardzo dobry krok. W razie konieczności lekarz pokieruje Panią na inne badania - mammografię lub biopsję. Proszę się nie martwić na zapas, tylko poddać się badaniom.

Pozdrawiam serdecznie