Wyczułam guzek, który lekko mnie boli przy dotyku. Mam powody do obaw?

W lewej piersi, od strony mostka, wyczułam guzek, który lekko mnie boli przy dotyku. Jestem w 18 dniu cyklu i mam 46 lat. Mam umówione USG, ale i tak się boję.

Witam serdecznie,

Niestety bez pogłębienia diagnostyki trudno wnioskować jaki może być charakter guzka. Większość guzków w piersi są zmianami łagodnymi, aczkolwiek w Pani wieku istnieje podwyższone ryzyko zachorowania na raka piersi. Stąd w przypadku wykrycia guzka konieczne jest wyjaśnienie jaki jest jego charakter. Do tego należy wykonać badania takie jak USG piersi, być może mammografię, jeżeli będą wskazania także biopsję cienkoigłową.

Proszę być dobrej myśli i nie martwić się na zapas.

Pozdrawiam serdecznie