Wyczułam guzek w piersi - czy ja mam raka?
Witam, mam 20 lat i ostatnio podczas kapieli wyczułam guzek nad lewa piersią. Trudno jest opisać jaki jest duży; mniej więcej średnica 3-5 cm. Tak strasznie się boję, próbowałam się umówić na badanie usg, ale termin wyznaczono mi dopiero na grudzień. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Receptor Her2 a rak piersi
Witam serdecznie!
W Pani wieku rak piersi jest mało prawdopodobny. Obstawiałabym zmianę łagodną, skoro guz jest dużych rozmiarów i jest twardy, zapewne jest to gruczolakowłókniak - guz łagodny, powstający w wyniku zaburzeń hormonalnych. Proszę nie martwić się na zapas!
Pozdrawiam serdecznie.