Mammografia pokazała zmiany w piersi

Dla informacji podaję - mam 52 lata. Dwa lata temu robiłam mammografię - wynik brzmiał: Sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej. Podejrzanych zagęszczeń oraz skupisk mikrozwapnień nie stwierdza się. Doły pachowe prawidłowe. Wskazane uzupełniające USG. Wynik USG brzmiał: Sutki o budowie mieszanej tłuszczowo-gruczołowej bez zmian ogniskowych. Doły pachowe wolne. Obecnie wykonałam kolejną mammografię i wynik jest inny - zagęszczenie w prawej piersi 12 mm za brodawka. Mam się zgłosić na USG. Bardzo proszę o wyjaśnienie. Jestem bardzo zaniepokojona. Proszę o jak najszybszą informację. Iga.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Modyfikacja czynników ryzyka raka piersi

Witam serdecznie!

Rozumiem Pani niepokój, ale myślę, że nie warto martwić się na zapas. Ponad 80% zmian w piersiach to zmiany łagodne. Oczywiście każdą nową zmianę, szczególnie u kobiety w Pani wieku, trzeba uważnie zdiagnozować, czyli jak w Pani przypadku - wykonać USG, ewentualnie w razie wskazań zrobić biopsję. Pozdrawiam serdecznie, proszę dać znać po badaniu.

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty