Dlaczego odczuwam ten ból piersi?

Usg piersi Od 3 miesięcy boli mnie jedna pierś .Może to się zbiegło z podnoszeniem ciężarków .Ból pod piersią i ból zebra przy dotyku ,ból wewnątrz piersi .Kłuje pociąga .Wynik usg :piersi gruczołowo tłuszczowe z przewaga tkanki tłuszczowej .Bez zmian ogniskowych podejrzanych o złośliwość .Doły pachowe prawidłowe .Birads 0 .zalecono bad mammograficzne Mam 41 lat moja babcia miała raka piersi w wieku 70 lat . Podobno powinnam zrobić mammografie bo piersi maja tkankę tłuszczowa .Lekarz twierdzi ,ze on nic nie widzi ,ze tam nic nie ma .Czy mam powód do niepokoju ? A moje główne pytanie czy przez to ,ze mam takie piersi może nie wyjść guzek ,nowotwór ,stan zapalny ? Lekarz długo i dokładnie badał piersi Proszę o odpowiedz czy usg może się mylić ?(jeszcze nie skończyłam 41)lat :-)

USG jest badaniem "subiektywnym", choć pozwala często zweryfikować zmiany wykryte w RTG, zależy od umiejętności badającego oraz rodzaju i klasy aparatu. Proszę wykonać mammografię.