Sutki bogato-gruczołowe, niediagnostyczne w wyniku mammografii

Witam. Jak należy rozumieć wynik mammografii "Sutki bogato-gruczołowe, niediagnostyczne mammograficznie (ze względu obraz gęstych sutków). W kwadratach górno-bocznych obu sutków widoczne są okrągławe zagęszczenia o śr, ok, 6 cm - zagęszczenia tkanki gruczołowej? torbiele?. Doły pachowe obustronnie wole. wskazane USG kontrolne.

Lek. Tomasz Budlewski

A z jakiego powodu miała Pani robiona mammografie? Proponuje udać się do ginekologa. Należy wykonać badanie USG piersi ponieważ prawdopodobnie jest Pani zbyt młoda na badanie mammograficzne.