Wynik badania mammografii 47-latki

Otrzymałam wynik badania mammografii : piersi o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym. na granicy kw.górnym p. prawej zagęszczenie o śr. 9 mm, skupisk mikrozwapnień nie wykazano. Skóra, tkanka podskórna oraz węzły chłonne pachowe dolne bez zmian. Niepokoi mnie p. pierś , co to znaczy zagęszczenie o śr. 9 mm na granicy kw.górnym.

Witam , ja tez nie wiem co mial na myśli opisujacy badanie - podejrzewam jednak , że gdyby podejrzewał coś złego czy podejrzanego - zleciłby dodatkowe badania , proszę zgłosic się do ginekologa z tym badaniem , może on wyjasni np. telefonicznie treść tego opisu z autorem , zż

Warto w takiej sytuacji uzupełnić badanie o USG piersi i ewentualnie, jeśli potwierdzi się obecność jakiejś struktury w tej piersi, może być celowe wykonanie biopsji