Wynik mammografii u 38-latki

Opis mammografii-piersi o budowie gruczołowej z cechami dysplazji bez uchwytnych zmian ogniskowych. Skupisk mikrozwapnień nie wykazano.Skóra niepogrubiałaWęzły chłonne w lewej jamie pachowej. Wskazane badanie usg. Co to znaczy?

Witam! Dysplazja to nieprawidłowe przekształcenie struktury nabłonka na którego podłożu mogą rozwijać się zmiany nowotworowe. W badaniu nie uwidoczniono charakterystycznych dla nowotworów złośliwych zmian ogniskowych i mikrozwapnień. Mammografia jest badaniem przesiewowym mającym na celu wykrycie nieprawidłowości w strukturze piersi. Jej wynik nie przesądza jednak o rozpoznaniu. Dlatego konieczne jest wdrożenie dokładniejszej diagnostyki.