Wynik badania z mammografii 43-latki

Wynik z mammografii Mam 43 lata.- "Obie piersi o budowie gruczołowo- tłuszczowej, z cechami przebudowy dysplastycznej. Reguralne zwapnienia w obu piersiach. W piersi lewej w KD guzek 6mm, w KZ cień 12mm. Poza tym innych patologicznych zagęszczęń, mikrozwapnień złośliwych i zmian w wygladzie skóry właściwej nie uwidoczniono. Wskazane badanie USG za 6 mies, kontrolna mammografia za 2 lata". chciałam zapytać co oznacza wykryty cień, czy zwapnienia mogą oznaczać coś innego czy tylko raka?

opisywany "cień" i "guzek" wydaja sie do weryfikacji w aktualnym usg, a nie za 6 mcy, choc w opisie nie ma zadnych sugestii zmian zlosliwych. zwapnienia wymagaja regularnych kontroli mammograficznych - wcale nie musza oznaczac nowotworu, lecz jesli ich wyglad w mammografii ulega zmianie - nalezy je pobrac do badania pod mikroskopem