Zrazik tłuszczowy w piersi a wynik USG
Witam, Miałam robione badanie USG piersi. Oto mój wynik: sutki o budowie tłuszczowo - gruczołowej z przewagą centralnie tkanki gruczołowej, obwodowo tkanki tłuszczowej i włóknistej. Doły pachowe o prawidłowej budowie. zmian podejrzanych o złośliwość nie uwidoczniono. Lekarz powiedział, że w jednej piersi mam zrazika tłuszczowego. Moje pytanie brzmi czym jest ten zrazik tłuszczowy i czy może z niego wynikać coś złego? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Zrazik tłuszczowy to inaczej skupienie tkanki tłuszczowej. Jest to obraz prawidłowy. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.