Co może oznaczać zgrubienie nad piersią?

mam problem USG piersi mam dopiero za tydzień, a moje pytanie brzmi: pojawiło mi się zgrubienie z dnia na dzień , mam je od kilku dni i denerwuję się co to moze być, jest ono nad lewą piersią bliżej środka mostka. Co to moze być?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie można w sposób jednoznaczny tylko na podstawie tego opisu stwierdzić jaki charakter ma ta zmiana ( przyczyn może być wiele). Dlatego konieczne jest badanie obrazowe ( usg) , na podstawie którego będzie można bliżej określić co to za zmiana . Pozdrawiam