Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten ból brzucha po gastroskopii?

Dzień dobry, dziś (tj. 25.03.2021 r.) o godz. 12:00 miałam wykonywaną gastroskopię. Minęło 9 h, jednak mnie wciąż boli brzuch. Zwłaszcza jak stoję czy siedzę. Ból nasilił się również po posiłku. Czy jest to normalne uczucie?
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisywane przez Panią odczucia są normalne, zwłaszcza kilka godzin po wykonanym badaniu.

Delikatny ból lub dyskomfort po gastroskopii może być odczuwany nawet do dwóch, trzech tygodni. Dolegliwości te mogą być związane z podrażnieniem po badaniu endoskopowym i powinny same ustąpić. W tym czasie można stosować lekkostrawną dietę, która nie będzie dodatkowo obciążała żołądka.

Powikłania po gastroskopii nie zdarzają się zbyt często. Zaliczyć do nich można przedziurawienie ściany przewodu pokarmowego lub powikłania sercowe i płucne. Niepokojące są smoliste stolce lub krwawienie z przewodu pokarmowego, które wymaga natychmiastowej interwencji lekarza.

W naszym serwisie pojawiały się już pytania o samopoczucie po gastroskopii. Oto kilka z nich wraz z odpowiedziami ekspertów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-wymiotuje-po-gastroskopii, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-zoladka-po-badaniu-endoskopowym-i-pobraniu-wycinkow.

Więcej informacji o gastroskopii, jej przebiegu, wskazaniach oraz przeciwskazaniach przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/gastroskopia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy