Co robić z tym bulgotaniem w brzuchu po gastroskopii?

Dzień dobry. Tydzień temu miałam gastroskopię i ciężko ją przeszłam, ponieważ cały czas wymiotowałam żółcią. Czy to normalne, że wciąż mam bardzo silne bulgotanie i burczenie w brzuchu, gazy oraz ból brzucha?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bardzo dobrze, że wykonała Pani to badanie diagnostyczne pomimo, że jest ono raczej nieprzyjemne i czasami może powodować różnego rodzaju powikłania. Niemniej jednak jest ono konieczne w przypadku diagnostyki różnych chorób przewodu pokarmowego w tym: bólu żołądka o różnej etiologii - zapalnej spowodowanej Helicobacter Pylori, nowotworowej i innych. Niestety, u Pani wystąpiło gorsze samopoczucie, bulgotanie w brzuchu oraz wymioty. Dodatkowo pojawiły się także wzdęcia. Wydaje się, że w tej sytuacji mogłaby Pani się skontaktować z lekarzem pierwszego kontaktu ponieważ objawy trwają już kilka dni. Lekarz może zalecić stosowanie leków, które złagodzą Pani dolegliwości np. rozkurczowe lub przeciw gazom. Dodatkowo można już na tym etapie zastosować dietę lekkostrawną. Pomoże ona jelitom i żołądkowi wrócić do normalnej pracy. Na pewno z czasem uciążliwe objawy znikną i Pani samopoczucie będzie się polepszać. Teraz musi Pani zadbać przede wszystkim o regularność i jakość posiłków. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/gastroskopia

https://portal.abczdrowie.pl/stan-zapalny-w-organizmie

https://portal.abczdrowie.pl/bulgotanie-w-brzuchu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.