Ból klatki piersiowej i kaszel po gastroskopii

Witam mam na imię Jagoda mam 38 lat 6 dni temu miałam robioną gastroskopię bardzo się stresowałam na długo przed badaniem.Wynik gastroskopii przewlekłe zapalenie żołądka w stopniu małym i mała przepuklina w przełyku rozworowym wynik na Helicobacter Pylori wyszedł ujemny.Na drugi dzień po badaniu zaczęła Mnie bolec klatka piersiowa czuję ucisk ciężko Mi się oddycha.Przy schylaniu gorzej powoduje to kaszel.Martwię się,ze to coś poważnego,proszę Mi odpowiedzieć co to może być i co mam robić?

Zapewne to tylko przejściowe objawy związane z przebytą gastroskopią i być może podrażnieniem przełyku przez wprowadzany w czasie badania instrument. Dolegliwości powinny samoistnie ustąpić w przeciągu kilku dni. Jeśli do tego nie dojdzie proszę z tym problemem bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.