Z czego może wynikać taki ból i ucisk lub kłucie w klatce piersiowej?

Witam , od tygodnia czuje lekki ból, ucisk lub kłucie w klatce piersiowej po lewej stronie . A dokładniej jakby pod lewa piersią. Dochodzi do tego uczucie niepokoju i często wtedy przyspieszone bicie serca. Myślę że to na tle nerwowym bo gdyby to było np. Serce to bolaloby tydzień ? Bez natężenia bólu tylko ciągle tak samo.. leczyłam się 2 lata temu na nerwice
KOBIETA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

choć nerwica może być jednym z powodów bólu w klatce piersiowej, to nie można go lekceważyć. Jej symptomy mogą różnić się u różnych osób i nie zawsze będą identyczne. Często prowadzi ona do bólu mięśniowego, napięcia i uczucia niepokoju, które mogą przypominać objawy problemów z sercem.

Jeśli w Pani życiu pojawiło się ostatnio dużo stresu i napięcia, warto udać się do psychologa lub psychiatry, którzy zdiagnozują, czy problem nie jest związany z nerwicą.

Ze względu na to, że ból w klatce piersiowej może być spowodowany także innymi problemami, warto udać się też do kardiologa, który zleci odpowiednie badania diagnostyczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-w-klatce-piersiowej-przy-nerwicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.