Z czego mogą wynikać takie kłucia z tyłu głowy?

Witam. Od 4 dni mam kłucia z tyłu głowy, po prawej stronie, delikatnie powyżej miejsca rozpoczynającego czaszkę.Dodatkowo pobolewa mnie głowa tak "normalnie". W pierwszy dzień było to co 15-20 min, następne dni rzadziej (np raz na godzinę ale czasem kilka razy w przeciągu 10min). Dodatkowo mam wrażenie "roztrzęsienia" w płucach/kaltce piersiowej. W 2 dzień miałem też delikatny ucisk w klatce piersiowej, nie przeszkadzał w pracy i normlanych czynnościach. Tętno mam spokojne, normlane, ciśnienie również w normie. Kiedy leżę i odpoczywam, ukłuć praktycznie nie ma lub są bardzo mało odczuwalne. Ogółem mam wrażenie osłabienia przez cały dzień, czuje wyraźne bicie serca kiedy leżę,dużo mocniej odczuwalne niż zawsze ale tak jak pisałem, parametry jak tętno i ciśnienie są normalne. Mam 32 lata, troszkę nadwagi ale jestem osobą aktywną (codziennie dojazd rowerem do pracy, 2-3 razy w tygodniu jakiś trening na rowerze), praca również fizyczna ale nie męcząca, nie dźwigam nic ciężkiego (drobne majsterkowanie)
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

kłucie z tyłu głowy i jej ból może być spowodowane napięciem mięśniowym, migreną, problemem zatokami lub innymi czynnikami. Wrażenie "roztrzęsienia" w klatce piersiowej często towarzyszy stanom związanym ze stresem, napięciem, lękiem lub innymi problemami zdrowotnymi o podłożu kardiologicznym.

Ze względu na niepokojące objawy i utrzymywanie się ich przez kilka dni, zdecydowanie zalecamy umówienie się na wizytę lekarską. Lekarz będzie mógł przeprowadzić dokładne badanie, zadać pytania dotyczące stanu zdrowia i wykonać ewentualne testy diagnostyczne, aby zidentyfikować przyczynę objawów.

Na początek może się Pan udać do internisty, który w razie potrzeby zleci udanie się do odpowiedniego specjalisty.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.