Kłucie z tyłu głowy przy delikatnej nerwicy

Witam. Mam 19 lat. 2 dni temu uderzyłam się w głowę. Zrobiłam zimny okład, po dwóch godzinach głowa jak nowa. Mam stwierdzoną delikatną nerwicę. W ubiegłym roku trafiłam do szpitala z silnymi bólami głowy. Tomografia nie wykazała nic niepokojącego. Lekarz stwierdzil ze to bole na tle nerwowym. Po lekach uspokajajacych ustaly. Dzis poczulam krotkie nieprzyjemne kłucie z tyłu głowy. Ustalo po paru sek. Czy mam sie bac tetniaka, guza ? Zawsze tak panikuję gdy tylko glowa choc troche zaboli...

Dzień dobry!

Tylko lekarz podczas osobistego spotkania i badania może ocenić, czy i na ile poważny było Pani uderzenie w głowę sprzed 2 dni oraz, jakie mogą być jego konsekwencje. Po poważniejszych urazach głowy poleca się wykonanie badań diagnostycznych.

Jednocześnie jednak Pani odczucia, a przede wszystkim sposób ich interpretowania może mieć związek z zaburzeniami nerwicowymi. Jest naturalne, że każdy człowiek na co dzień odczuwa różne wrażenia z ciała. Istotą nerwicy jest koncentracja na nich i ich katastroficzne interpretowanie.

Wobec pozytywnej oceny lekarza pierwszego kontaktu (i ewentualnych kolejnych specjalistów, jeśli otrzyma Pani takie skierowanie), proszę skonsultować się z psychologiem/ lekarzem psychiatrą i rozważyć podjęcie psychoterapii zaburzeń lękowych.

Pozdrawiam!

Najprawdopodobniej objaw bólowy wynika z lęku. Jeśli jednak będzie się utrzymywał- warto skonsultować się z lekarzem. zachęcam tez do podjęcia psychoterapii, która jest najlepszą formą leczenia zaburzeń nerwicowych.

Dzień dobry, rozumiem, że pani obawy wynikają z uogólnionego lęku o własne zdrowie. To na ile poważne było uderzenie może ocenić jedynie lekarza, z kolei być może warto porozmawiać o swoich obawach oraz zaabsorbowaniem stanem zdrowia z psychologiem i podjęcie terapii w tym kierunku. Pozdrawiam.